Rynekinstalacyjny.pl

Portal informacyjny miesięcznika "Rynek Instalacyjny" - Strona główna
Portal informacyjny miesięcznika "Rynek Instalacyjny" - Artykuł
Portal informacyjny miesięcznika "Rynek Instalacyjny" - Kategorie aktualności
Portal informacyjny miesięcznika "Rynek Instalacyjny" - Lista artykułów
Portal informacyjny miesięcznika "Rynek Instalacyjny" - TVinstalacje
Portal informacyjny miesięcznika "Rynek Instalacyjny" - Oglądanie filmu
Portal informacyjny miesięcznika "Rynek Instalacyjny" - Wizytówka w katalogu firm
Portal informacyjny miesięcznika "Rynek Instalacyjny" - Szczegóły wydania numeru miesięcznika
Typ realizacji: 

Portal internetowy

Klient: 

Dom Wydawniczy Medium

www.rynekinstalacyjny.pl

O PROJEKCIE:

Rynekinstalcyjny.pl jest ostatnim portalem informacyjnym z serii portali realizowanych przez nas Dla Domu Wydawniczego Medium. Portal jest internetową wersją specjalistycznego miesięcznika „Rynek Instalacyjny" przeznaczonego dla projektantów instalacji, instalatorów i firm handlowych z branży instalatorskiej oraz indywidualnych inwestorów. „Rynek Instalacyjny" porusza tematykę związaną z systemami i urządzeniami grzewczymi, kotłami i kotłowniami, wentylacją, klimatyzacją, sieciami i instalacjami wodociągowymi i kanalizacyjnymi, instalacjami przemysłowymi, systemami instalacyjnymi oraz energooszczędnością.

ZAKRES PRAC:

Naszym zadaniem było wykonanie tematycznego portalu informacyjnego opartego na systemie zarządzania treścią omnia.CMS. W celu jak najłatwiejszej obsługi tak rozbudowanego portalu stworzyliśmy szereg rozwiązań dedykowanych pozwalających na łatwe dodawanie, edytowanie i zarządzanie bardzo dużą ilością aktualności, artykułów, galerii oraz filmów.

Wśród wdrożonych modułów znalazły się: aktualności, artykuły, e-commerce, galeria zdjęć, forum dyskusyjne, kalendarium, katalog firm i prezentacje produktów, konta użytkowników, newsletter, platforma filmów wideo, SEO, sondy, społeczność, strony opisowe, system banerowy, wydania oraz wyszukiwarka.

W trakcie projektowania szaty graficznej postawiliśmy duży nacisk na to, aby portal odzwierciedlał jak najlepiej charakter czasopisma przy zachowaniu jak najlepszej czytelności oraz pozwalał na łatwe rozbudowywanie i modyfikowanie portalu przez redakcję. Dla większej promocji treści zawartych w portalu został on wzbogacony o liczne boksy wyświetlające najnowsze, najpopularniejsze, komentowane, powiązane tematycznie i autorem treści, tagowanie oraz system oceniania treści.

Portal umożliwia również zakładanie kont, które pozwalają użytkownikom na tworzenie przez nich własnych profili społecznościowych, śledzenie komentowanych treści i wątków na forum oraz dodawanie wizytówek do branżowego katalogu firm. W portalu zaimplementowany został również dedykowany moduł e-commerce pozwalający na zakup konkretnych artykułów w portalu oraz prenumerat wydania papierowego miesięcznika.

Kreacje reklamoweAplikacje i rozwiązania dedykowaneSystem zarządzania treścią CMS - omnia.CMSIntegracja baz danychSkrypty JavaScript i jQueryWebdesign - zaprojektowanie szaty graficznej strony internetowejKodowanie szablonów strony WWW do XHTML i CSS
Wstecz