Izolacje.com.pl

Portal internetowy miesięcznika budowlanego "Izolacje" - Strona główna
Portal internetowy miesięcznika budowlanego "Izolacje" - Artykuł
Portal internetowy miesięcznika budowlanego "Izolacje" - Kategoria artykułów
Portal internetowy miesięcznika budowlanego "Izolacje" - Strona główna sekcji TVizolacje
Portal internetowy miesięcznika budowlanego "Izolacje" - Wizytówka firmy w branżowym katalogu firm portalu
Portal internetowy miesięcznika budowlanego "Izolacje" - Płatna prezentacja produktu
Typ realizacji: 

Portal internetowy

Klient: 

Dom Wydawniczy MEDIUM

www.izolacje.com.pl

O PROJEKCIE:

Dla Domu Wydawniczego Medium zaprojektowaliśmy i wdrożyliśmy rozbudowany portal internetowy miesięcznika budowlanego "IZOLACJE". Portal przeznaczony jest dla ekspertów zajmujących się izolacjami cieplnymi oraz termomodernizacją budynków.

Portal Izolacje.com.pl zawiera obszerną bazę aktualności, artykułów oraz testów produktów podejmujących tematykę rynku i technologi izolacyjnych stosowanych w budownictwie.

ZAKRES PRAC:

Naszym zadaniem było zaprojektowanie i wdrożenie tematycznego portalu informacyjnego opartego na systemie zarządzania treścią omnia.CMS wraz z szeregiem rozwiązań dedykowanych.

W celu spełnienia założeń projektu dokonaliśmy dogłębnej analizy potrzebnych mechanizmów i dostosowaliśmy nasz CMS do specyfiki portalu tak, aby zarządzanie było proste i intuicyjne od strony administracyjnej. Wśród wdrożonych modułów znalazły się: aktualności, artykuły, e-commerce, galeria zdjęć, forum dyskusyjne, kalendarium, katalog firm i prezentacje produktów, konta użytkowników, newsletter, platforma filmów wideo, SEO, sondy, strony opisowe, system banerowy, wydania oraz wyszukiwarka.

Oprócz rozwiązań CMS-owych nasze działania skupiły się na stworzeniu szaty graficznej, tak aby zapewniała jak najlepszą prezentację treści i ich czytelność. W tym celu projekt graficzny został dostosowany w taki sposób, aby umożliwiał jak najlepsze odzwierciedlenie charakteru czasopisma oraz łatwe rozbudowywanie portalu o kolejne kategorie artykułów i aktualności.

Dla większej promocji treści zawartych w portalu został on wzbogacony o liczne boksy wyświetlające najnowsze, najpopularniejsze, komentowane, powiązane tematycznie i autorem treści, tagowanie oraz system oceniania treści.

Portal umożliwia również zakładanie kont, które pozwalają użytkownikom na tworzenie przez nich własnych profili, śledzenie komentowanych treści i wątków na forum, zakup treści i prenumerat oraz dodawanie firm do branżowego katalogu firm.

Kreacje reklamoweAplikacje i rozwiązania dedykowaneSystem zarządzania treścią CMS - omnia.CMSIntegracja baz danychSkrypty JavaScript i jQueryWebdesign - zaprojektowanie szaty graficznej strony internetowejKodowanie szablonów strony WWW do XHTML i CSS
Wstecz